Kwansei Gakuin University w Japonii

1

Kwansei Gakuin University w tym roku obchodzi swoje 125 lecie. Uczelnia -założona pod koniec dziewiętnastego wieku, istnienie oraz charakter zawdzięcza nurtowi metodystów.

Obecnie uczęszcza na nią ponad dwadzieścia tysięcy studentów, w tym około czterystu zagranicznych, rozmieszczonych w sześciu kampusach. Główny z nich usytuowany jest w Nishinomiya, w połowie drogi między portowym miastem Kobe a trzecią co do wielkości Osaką. Godzinę pociągiem jest również stara stolica Japonii, Kyoto, znana ze swoich zabytków.

 2

PROGRAM

Dla studentów zagranicznych Kwansei Gakuin przygotowało Japan and East Asia Studies Program (JEASP). Cały program ma trzy części: obowiązkowy Japanese Language Courses (JLC) oraz Japan Studies Courses (JSC) i China and Korea Studies Courses (CKSC). JLC jest prowadzony w języku japońskim, a poziom zaawansowania zostanie wybrany po egzaminie wstępnym. Są również zajęcia z języka chińskiego i koreańskiego dla początkujących.

Ponadto, jest cała lista wykładów do wyboru, poruszających nie tylko tematykę Dalekiego Wschodu ale i Ameryki Północnej czy też globalnych problemów.

 

KOSZTY ŻYCIA

Ceny w Japonii są zdecydowanie wyższe niż w Polsce. Kwansei Gakuin stworzyło tabelkę z orientacyjnymi cenami, na jakie muszą się przygotować studenci z wymiany (ceny już są przeliczone na złotówki i zaokrąglone).

Fall Winter Spring
Accomodation 8.000 3.700 7.000
Lunches 1.800 900 1.800
Books 900 300 900
Program Expenses 500 60 500
Misc. 30 15 30
Total 11.230 4.975 10.230

Dla studentów z ciężką sytuacją finansową istnieje możliwość uzyskania stypendium w wysokości 2.400 złotych na miesiąc oraz jednorazowo 2.400 złotych w dniu przyjazdu.

 

ZAKWATEROWANIE

Studenci mają do wyboru mieszkanie w akademiku lub też u japońskiej rodziny. Ceny obu możliwości są mniej więcej takie same, przy czym cechy poszczególnych akademików mogą się różnić (opcją wliczonych posiłków, dodatkowych kosztów itd.). Większość studentów będzie ulokowana w domach japońskich, gdzie mają wliczone dwa posiłki w dni robocze, a w weekendy i święta trzy. Jeśli chodzi o kwestię dojazdu na kampus, może on  trwać nawet ponad godzinę (jest to powszechne w Japonii).

 3

TRANSPORT

Na główny kampus Nishinomiya-Uegahara dojeżdża między innymi linia kolejowa Hankyu, przejeżdżająca również przez Kobe i Osakę (jest do nich zaledwie godzina drogi). Do wyboru są również busy długodystansowe. W pobliżu znajdują się trzy duże lotniska w Osace, Kobe oraz Kansai (na ten ostatni przylatuje najwięcej lotów międzynarodowych). Dla osób spragnionych tańszych podróży do sąsiednich krajów,  z okolicznych portów odpływają promy.

 4

WYMAGANIA

By wziąć udział w wymianie wymagana jest płynna znajomość dwóch systemów znaków, hiragany i katakany, czyli ich czytanie, pisanie, rozumienie i wymowa. Nauka ich zajmuje parę tygodni i jest niezbędna do części programu Japanese Language Courses. Dla studentów których pierwszym językiem nie jest angielski wymagany jest egzamin TOEFL iBT z wynikiem co najmniej 71, bądź też zgoda koordynatorów programu.

 

PRZYDATNE LINKI

Strona główna Kwansei Gakuin University

O Japan and East Asia Studies Program

Dla studentów z wymiany w Kwansei Gakuin

Bezpłatne kursy japońskiego (w tym hiragana i katakana)

Wyszukiwarka połączeń w Japonii

Opracowała : Ewa PruszyńskaAdidas sneakers30 Winter Outfit Ideas to Kill It in 2020 – Fashion Inspiration and Discovery

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked

Twój email nie zostanie opublikowany na stronie.