Erasmus w Wiedniu

þÿ

Wiedeński Uniwersytet Ekonomii i Biznesu

Jedna z najlepszych uczelni w Europie! Od września 2013r. przeniesiona na nowy, nowocześnie wyposażony kampus. Może pochwalić się dobrze wykwalifikowaną kadrą wykładowczą oraz wysokim standardem nauki. Wszystko czego potrzeba do nauki znajduje się na kampusie- biblioteki, sale komputerowe, ksera, a nawet mini supermarket. Dodatkowo sam Wiedeń jest miastem bogatym w rozrywki kulturalne.

WU-Campus-Creidt-Boanet.

Zakwaterowanie

Dobrze zająć się tym z dużym wyprzedzeniem, jeszcze przed przyjazdem. Uczelnia pół roku wcześniej informuje o możliwości wynajęcia miejsca w akademiku przez organizację OAED. Wymagana jest do tego wpłata kaucji- 700 EURO. Koszt akademika jest różny i wynosi około 280-370 EURO.

Transport

Jest wręcz wyśmienity i co najwspanialsze – bardzo punktualny! Za 150 EURO można kupić bilet semestralny, który upoważnia do przejazdu metrami, autobusami, tramwajami i pociągami. Istnieją linie nocne. W weekendy metro kursuje całą noc.

Ceny i płatności

Koszty życia są dosyć wysokie, utrzymują się w kwotach 600-800 EURO. Większość studentów zaopatruje się w Lidlu, do którego można łatwo dojechać.

Rozrywka

Jest wszystko czego dusza zapragnie.
W kawiarni Votif cafe (przy Votivkirche przy stacji Schottenring) po godz: 19 jest Happy Hour, ciastko z kawą za 4,90 EURO.

cafe_votiv207n2008.

Opera wiedeńska od czasu do czasu organizuje sprzedaż biletów za 4 EURO, trzeba wtedy tylko wystać długo w kolejkach, ale wysiłek się opłaca!

Muzea również wprowadzają promocje polegające na bezpłatnym wejściu.

Warto utrzymywać kontakt z miejscowym ESN’em. Organizują oni bowiem w trakcie Orientation Week’u wycieczki po najważniejszych miejscach, które warto zwiedzić w Wiedniu.

Kolejnym atutem miasta jest fakt, iż jest ono bogate w ścieżki rowerowe -to świetna forma spędzenia wolnego czasu. Trzeba jednak koniecznie przypinać je dobrze w miejscu, gdzie je zostawiacie, żeby później je tam zastać.;)

Widok na piękny Dunaj ze wzgórza Kahlenberg

Widok na piękny Dunaj ze wzgórza Kahlenberg

Wiedeń z pewnością należy do najdroższych miast Europy, ale wysokie koszty życia rekompensuje mnóstwo cudownych miejsc i atrakcji. Oto niektóre rzeczy z wiedeńskiej listy Must See! :

Park rozrywki Prater

Park rozrywki Prater

Hundertwasserhaus

Hundertwasserhaus

Ogród zoologiczny Schönbrunn

Ogród zoologiczny Schönbrunn

Pałac Schönbrunn

Pałac Schönbrunn

Przydatne linki

http://www.oejab.at/   ->strona, na której można znaleźć ofertę mieszkania w akademiku

http://housing.oead.at/de/  ->organizacja zajmująca się wynajmem akademików

http://www.wu.ac.at/students/org/lpis/en/login  ->strona, na której studenci logują się na przedmioty

https://learn.wu.ac.at/   ->wirtualny dziekanat WU, plan zajęć, podgląd ocen, sylabusy itp.

Kasia, na podstawie sprawozdań studentów UEK

NikeBest Halloween Candy , Healthiest Halloween Treats

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked

Twój email nie zostanie opublikowany na stronie.