Pierwsze spotkanie Re-Erasmus!

cover

Czy wiesz gdzie wynaleźli kostki cukru?

Na pierwszym spotkaniu z cyklu Re-Erasmus dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, np o tym gdzie wraz z legitymacją dostaje się zniżki na jedzenie, gdzie była wynaleziona kostka cukru, a gdzie ludzie są tak otwarci, że zapraszają na obiad! 🙂 I najważniejsze – dowiedzieliśmy się, jak jest na praktykach w Czechach, a także na Erasmusie w Chorwacji, Francji i Austrii.

Co musisz wiedzieć kiedy wybierasz się na praktyki do Czech?

Program Erasmus praktyki pozwala na otrzymanie dofinansowania w wielkości około 500 € na miesiąc. Wybierając się na praktyki patrz na to, czy są one związane z kierunkiem twoich studiów. Kiedy się dostaniesz na praktyki do Pragi, na pewno dowiesz się, że to tam była wynaleziona ta cudna kostka cukru J Ponadto w Pradze jest bardzo dobra komunikacja miejska, która pozwoli Ci na wygodne przemieszczanie się pomiędzy lokalami o różnych klimatach, Praga jest ich pełna. Nie znajdziesz tu typowych dla Amsterdamu coffeeshop-ów, jednak atmosfera w Pradze na pewno przypadnie Ci do gustu!

No to może Francja?

Przygotuj się na to, że będziesz ćwiczył francuski, bo jednak Francuzi nie są bardzo chętni do rozmów w języku angielskim. Ale nie musisz się przejmować, zajęcia po-angielsku SĄ! J Francja jest miejscem, gdzie prywatne uczelnie nie są traktowane gorzej od państwowych. Jeśli będziesz miał propozycję zamieszkania w akademiku – nie wahaj się, ponieważ często są one tańsze od pokojów w mieszkaniach. Możesz nawet dostać około 30€/mies. dofinansowań od francuskiego rządu – zawsze to coś! Francja ma bardzo fajną lokalizację ze względu na podróże, więc rejestruj się na BlaBlaCar (często jest to tańszy transport od regularnych przejazdów) i Couchserfing-u (dobry i nie kosztowny sposób na znalezienie miejsca do spania, a także nowych znajomości).

A myślałeś o Chorwacji?

Do Chorwacji weź ze sobą kartę kredytową, nie dla tego, żeby wydawać pieniądze, lecz dlatego żeby wypożyczyć samochód i ruszyć na zwiedzanie pięknych krajobrazów Chorwacji. A nawet jeśli zostawisz ją w domu, zawsze możesz spróbować podróże autostopem – Chorwaci są bardzo mili i zawsze pomogą Ci dostać się do punktu docelowego, a w międzyczasie czasie zaproszą na obiad! A odnośnie obiadów, to w Chorwacji studenci dostają magiczną legitymację na której są punkty do wykorzystania w stołówce studenckiej – naprawdę to się opłaca 😉 Dzięki lokalnym sekcjom ESN-u będziesz mógł odkryć piękno całej Chorwacji, a razem z grupą Erasmusów możesz ruszyć jeszcze dalej!

Jednak Austria?
W Austrii możesz nie bać się, że nie znasz wystarczająco dobrze niemieckiego– wiele osób, a w tym wszyscy wykładowcy, świetnie mówią po angielsku. W odniesieniu do mieszkania – najtańszą opcją jest akademik (około 280€/mies), ale tam na pewno znajdziesz własny pokój ( z meblami!). Kiedy będziesz znał ostateczną datę wyjazdu, zajrzyj na stronę Polskiego Busa, znajdziesz tam wygodny i niedrogi sposób dojazdu do Wiedniu. A jak będziesz w Austrii, to bardzo łatwo możesz się wybrać na Oktoberfest np do Monarchium 😉

Ciekawo, co nie? A przed nami jeszcze 2 spotkania i 7 państw! Wszystkie ciekawe, wszystkie róźne. Znajdź coś dla siebie!

Już 27 listopada o 18:00 w paw. S sali 5 usłyszysz o Turcji, Niemczech, Belgii i Portugalii. Przyjdź i zabierz przyjaciół! Czekamy na Ciebie! Następnie 11 grudnia w tym samym miejscu i czasie zobaczysz Hiszpanię, Szwecję i Danię!

A jeśli chcesz dowiedzieć się o formalnej stronie wyjazdów: rekrutacja, terminy, programy – przyjdź na spotkanie informacyjne organizowane przez Biuro Programów Zagranicznych 8 grudnia o 12:20, Biblioteka, sala 441 lub w języku angielskim 11 grudnia o 15:00 na ul. Rakowickiej 16 w Sali 11.

Anastazja

10806955_10201813095207416_1793370887_n

10818531_10201813095687428_1176480856_n

Jordan Hydro 6 Sandalsadidas Yeezy 350

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked

Twój email nie zostanie opublikowany na stronie.