¡Como México… No hay dos!

[view original version]

Porozmawiajmy o Meksyku. Czy słyszeliście cokolwiek o tym kraju? Jeśli tak to co? Pikantne jedzenie, tequila i muzyka mariachi? Bez przesady, Meksyk ma więcej niż to do zaoferowania! Po prostu zrelaksujcie się i czytajcie dalej.

Meksyk to kraj o bogatej historii i obiecującej przyszłości. Wszędzie, zaczynając od stolicy po Riviera Maya, odkryjesz przepełniony kulturą i tradycją region.

meksyk2

Meksyk położony jest w Ameryce Północnej i jest otoczony przez Ocean Spokojny, Morze Karaibskie i Zatokę Meksykańską, i właśnie dlatego mamy dużo ciepłych, przepięknych i niezapomnianych plaż od samej północy aż po południowy kraniec kraju. Pozwólcie, że Wam pokaże!

Cancun

Cancun

Acapulco
Acapulco

Co wiecie o meksykańskiej kuchni? Pikantna? Tortilla, Tacos? Oczywiście! W Meksyku możecie spróbować wszystkich potraw jakich zapragniecie, a nie tylko jednego tradycyjnego dania –  w każdym odwiedzonym miejscu znajdziesz inne tradycyjne potrawy. Wyobraźcie sobie, że kuchnia meksykańska w 2010 roku została dodana przez UNESCO na listę światowego niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Jesteście głodni? Poczekajcie, aż obejrzycie zdjęcia!

potrawy

Jaka jest pierwsza myśl, która przychodzi Wam do głowy, gdy słyszycie “Meksykanie”? Wąsy? Wielkie kapelusze? Ludzie z bronią? Tak więc muszę Wan powiedzieć, że już nie nosimy kapeluszy – jest to tylko stereotyp, a wszystkie najważniejsze turystyczne miejsca są bardzo bezpieczne, więc jeśli wybierzesz się do Meksyku na pewno nie będziesz miał żadnych problemów.

Musicie wiedzieć, że Meksykanie są naprawdę przyjaznymi, pozytywnymi ludźmi z doskonałym poczuciem humoru. Po wizycie w Meksyku będziecie mieli nie tylko wspaniałe wspomnienia, ale także nowych przyjaciół.

Meksyk jest wielokulturowym i kolorowym miejscem. Jeśli będziecie mieli możliwość studiować w tym kraju lub po prostu go odwiedzić, nie wahajcie się nawet przez chwilę. Jestem całkowicie pewien, że Meksyk będzie jednym z Waszych ulubionych miejsc i będziecie mogli powiedzieć „Nie ma drugiego takiego miejsca jak Meksyk”

meksyk3

Życie akademickie

Uniwersytet, na którym studiuje jest uczelnią prywatną i drugim najbardziej prestiżowym uniwersytetem w Meksyku. Tecnologico de Monterrey, także zwany po prostu „Tec” ma 31 kampusów w całym Meksyku. Ja studiuję w kampusie San Luis Potosi, mieście usytuowanym w centrum Meksyku, około 5 godzin samochodem od stolicy – miasta Meksyk.

budynki

San Luis Potosi przyjmuje co semestr dużą liczbę zagranicznych studentów z Europy, Ameryki Południowej i Azji. Myślę, że Meksyk jest najlepszym miejscem do studiowania jeśli szukacie taniego kraju, a zarazem chcecie przeżyć najlepszą przygodę w swoim życiu.

1 Euro = 16 Mexican Pesos

people

classes

Studia w Meksyku

Oto pięć powodów, dla których warto rozważyć zagraniczne studia właśnie w Meksyku:

  1. Klimat: pogoda jest generalnie przyjemna przez cały rok. Miły odpoczynek dla osób pochodzących z klimatów o większej sezonowości.
  2. Riviera Maya: przepełniona cenotami i starożytnymi ruinami, wyłożona malowniczymi piaszczystymi plażami. Riviera Maya jest popularnym miejscem odpoczynku dla studentów,
  3. Jedzenie:  jest odważne i zróżnicowane.
  4. Muzyka: muzyka jest główną częścią tutejszej kultury, a wiele meksykańskich piosenek jest popularnych w innych krajach.
  5. Język hiszpański: niezależnie czy dopiero zaczynasz naukę tego języka, czy chcesz doskonaić swoje wcześniej nabyte umiejętności, Meksyk zapewnia dostępne i bogate kulturowo tło do nauki języka hiszpańskiego

Emmanuel

Los Cabos

Los Cabos

NikeAir Jordan 1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked

Twój email nie zostanie opublikowany na stronie.