Przyjaźń w cieniu Giewontu

[English]

Po szalonym i pełnym atrakcji Orientation Week by ESN UEK, zaprosiliśmy naszych nowych studentów zagranicznych na weekend w górach. Kościelsko – nadchodzimy! W piątek, 21 lutego, dwa autokary wypełnione po brzegi wesołą gromadą Erasmusów oraz członków ESN wyruszyły z kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w stronę polskich gór, Tatr. Cel? Integracja!!!

Tradycyjnie, program otworzyły gry i zabawy  w trakcie których Erasmusi mogli poznać siebie nawzajem a także stworzyć podwaliny do dalszych przyjaźni… przyjaźni na całe życie.  Po kolacji nastąpił czas na pierwszą imprezę tematyczną – Pyjamas Party! Oczywiście, dla najbardziej kreatywnych przewidziano nagrodę. Tym razem, najoryginalniejszy okazał się duet Alex Dejert ze Szwecji oraz Thomas Sievi ze Szwajcarii.

Po bardzo krótkiej nocy, Jadzia i Piotr, koordynatorzy wyjazdu, zaproponowali nam grę w podchody. Podzieleni na 5 drużyn spędziliśmy pół dnia przemierzając wzdłuż i wszerz urocze Kościelisko celem jak najszybszego wykonania wszystkich zadań. Po obiedzie spotkaliśmy się ponownie na International Night. Ten punkt programu zakładał, aby każda z narodowości zaprezentowała charakterystyczne dla niej tańce, piosenki, zabawy… W tym roku najlepsi okazali się francuzi! Następnie, uczestnicy wycieczki szybko założyli ciepłe szaliki i rękawiczki bowiem nadszedł czas na… kulig! W blasku pochodni i przy akompaniamencie dzwoneczków po raz kolejny przemierzyliśmy urocze Kościelisko. Na koniec ogrzaliśmy się przy gorącym płomieniu ogniska. Sobotnia noc to kolejna impreza – ESN colors party!

A w niedzielę… zmęczeni ale przepełnieni radością wróciliśmy do Krakowa. Ściskając się na pożegnanie, wszyscy wiedzieliśmy… że to dopiero początek!

Karol Peszko

New ArrivalsZapatillas de running Nike – Mujer

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked

Twój email nie zostanie opublikowany na stronie.