10 lat ESN UEK!

[English]

10        Erasmus Student Network przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, będący lokalną sekcją międzynarodowego stowarzyszenia ESN AISBL,  to jedna z większych organizacji studenckich tej uczelni i miasta Krakowa. W kilku grupach roboczych działa blisko stu członków, którzy dobrowolnie poświęcają swój wolny czas, aby gościć, pomagać, bawić, integrować ze społeczeństwem, pokazywać polską tradycję i kulturę studentom zza granicy, którzy w ramach programów wymian międzynarodowych przyjechali do Krakowa, by właśnie tutaj odbyć część swoich studiów. Organizacja ma swoją ściśle określoną strukturę – na jej czele stoi sześcioosobowy Zarząd, którego pracę kontroluje Komisja Rewizyjna. Członkowie, dzielący się na Sympatyków, Nieformalnych oraz Formalnych działają w grupach roboczych takich jak Social, Kultura, Sport,  Party, Travel, PR i innych. Nieocenionym wsparciem dla dzisiejszych aktywistów są Alumni oraz Członkowie Honorowi a także setki partnerów i przyjaciół w Krakowie, Polsce i poza jej granicami.

         Trudno jednak słowami tak naprawdę wyrazić czym jest ESN UEK. Profil działalności tej organizacji wykształcił się na przestrzeni… już 10 lat! Bowiem w roku 2013, sekcja świętuje swój okrągły jubileusz istnienia.

         ESN UEK to przede wszystkim więzi międzyludzkie, przyjaźnie, wspomnienia. W ciągu 10 lat istnienia sekcja organizowała czas wolny od zajęć dla ponad dwóch tysięcy studentów zagranicznych, którzy przyjechali studiować na UEK a także dla kilkuset grup z innych miast Polski w ramach działalności grupy Tour de Krakow.

         ESN zmienia sposób, w jaki patrzysz na świat. Otwierasz swój umysł oraz serce. Organizacja daje możliwość nie tylko spotkania rówieśników z całego globu ale autentycznego i żywego kontaktu z przedstawicielami innych krajów, kontynentów, ras… Obracanie się w tak międzynarodowym kręgu to konfrontacja poglądów, stereotypów, oczekiwań, lęków. Realne spotkania i godziny spędzone razem potrafią wszystko zweryfikować i wtedy okazuje się, że wszyscy jesteśmy tacy sami – chcemy się uczyć, rozwijać nasze talenty, bawić się, doświadczać tego co jeszcze dla nas nieznane, pomagać innym, zmieniać się pod wpływem interkulturalnych doznań.

         Członkostwo w ESN nie ma nic wspólnego z organizacyjną rutyną. To przynależność do wielkiej rodziny ERASMUS STUDENT NETWORK, która liczy blisko.. 14 tysięcy członków w całej Europie!

         ESN to trwały i realny byt, platforma która umożliwia realizację pięknych i wzniosłych haseł integracji globalnej, bo już dawno wykroczyliśmy poza granice Europy. Jednak tutaj nic nie dzieje się na siłę. Członkowie ESN UEK to młodzi, aktywni, pełni pomysłów i zapału do pracy ludzie, którzy otwierają swoje serca na gości zza granicy po to, aby pokazać im piękną Polskę i gościnność jej obywateli.

         To dobro musi trwać, nie tylko sto lat ale do końca świata… i jeden dzień dłużej. Wszystkiego najlepszego dla ESN UEK!

Karol Peszko
Przewodniczący ESN UEK

Tłumaczenie: Justyna Waliszewska

Air Jordan XIII SlippersNIKE AIR HUARACHE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked

Twój email nie zostanie opublikowany na stronie.